Csillik Árpád
CIKKEK
A mély légzés betegsége: a Buteyko módszer története
Észrevette, hogy minél súlyosabbak a páciensek tünetei, légzésük annál inkább fokozódik, felszínessé válik. Megfigyelései odáig vezettek, hogy a betegek légzéséből képes volt megállapítani a haláluk napjáig hátralévő időt.
A hónap könyve – Dr. Jason Fung – Az elhízás titka
Tanítványaim számtalanszor teszik fel a kérdést, hogy "Mit egyenek, hogy lefogyjanak?". Ezen kérdéskörhöz úgy gondolom közelebb kerülhetünk az alábbi könyvből merített gondolatokkal, amely hozzájárulhat a sikeres és tartós változáshoz egyaránt.
[INFOGRAFIKA] A karcsú test ára: Valóban megéri a kompromisszumot?
A jó hír az, hogy nem olyan nehéz az egészségtelen testzsírszintről a „normális” felső határához eljutni. Néhány viszonylag kis, könnyen végrehajtható változtatással elérhető.
Edzéssel az öregedés ellen
Számos szenior korú tanítvánnyal dolgozom nap, mint nap és elmondhatom: a szinten tartáson túl határozottan fejlődnek, amit öröm nézni és további motivációt szolgál számukra-, és hatalmas inspirációt jelentnek fiatalabb edzőtársaik számára!
A hónap könyve – Angela Duckworth – Grit -Hogyan vezet sikerhez a kitartás és a lelkesedés
Ha megvan bennünk a grit, az azt jelenti, hogy lépésről lépésre folyamatosan haladunk. Mindig szem előtt tartunk egy érdekes és értelmes célt és hajlandóak vagyunk energiát fektetni egy kihívást jelentő dolog gyakorlásába – nap nap után, hétről hétre, éveken keresztül. Hogy elesünk hétszer, felkelünk nyolcszor.
A hónap könyve – Füredi Júlia: Elég! – Kiégtem. Most hogyan tovább?
Az, hogy kiégtél nem azt jelenti, hogy gyenge vagy vagy életképtelen. Mindössze arról van szó, hogy szükséged van újabb eszközökre, technikákra ahhoz, hogy megküzdj az életed különböző területein rád leselkedő stresszel.
Magas vérnyomással súlyzós edzést?
Kevés egészségügyben dolgozó gondolja úgy, hogy a súlyzós edzés segít a magasvérnyomás értékeiden. Általában kizárólag ciklikus, alacsony intenzitású mozgásokat javasolnak (kocogás/futás, kerékpározás, úszás...), ami abszolút része lehet a megoldásnak, azonban a súlyzós (/ellenállásos) edzés démonizálása felett úgy látszik még mindig nem akar eljárni az idő...pedig már rég nem itt tartunk. Testnevelő, Gyógytestnevelő-Egészségfejlesztő tanárként, erőedzőként számos alkalommal futok bele ebbe a kérdéskörbe, és ez eredményezte írásom megszületését is.
EGYLÁBAS EDZÉS ÉS A “NAGY NÉGYES”
Egyre több visszaigazolás érkezik az unilaterális gyakorlatok preventív-, nagy transzferhatású- (mindennapok, sport) teljesítményfejlesztésben betöltött szerepét illetően. Számos világszínvonalú rendszer és az azt követő edzők is egyre inkább részesítik előnyben a fent említett megoldásokat a bilaterális gyakorlatokkal szemben.
KÉRDÉSED VAN?
Vedd fel velem a kapcsolatot az alábbi űrlap segítségével!